ROZWIJAJ SWOJĄ KARIERĘ Z TAK BRZMI MIASTO: INKUBATOR!

Tak Brzmi Miasto: Inkubator to pierwszy na polskim rynku, bezpłatny program wsparcia branży muzycznej przeznaczony dla artystów i zespołów samozarządzających się oraz menedżerów, który będzie odbywał się w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i w Toruniu. Jego celem jest dostarczenie wiedzy, umiejętności i kontaktów, które pozwolą Ci lepiej funkcjonować na rynku muzycznym.

Pod opieką pięciu doświadczonych kuratorów i w gronie wyselekcjonowanych uczestników będziesz poznawać zagadnienia związane z finansowymi, prawnymi, biznesowymi, medialnymi, produkcyjnymi oraz artystycznymi aspektami pracy zespołu i menedżera.

W tym czasie spotkasz innych, zmotywowanych artystów i menedżerów oraz będziesz mieć szansę otrzymać środki ułatwiające promowanie swojej muzyki na współpracujących festiwalach czy zdobywanie wiedzy na innych wydarzeniach (tzw. wsparcie mobilności). Na wyróżniających się uczestników czeka obóz szkoleniowy Summer Camp, a na wszystkich zakwalifikowanych – indywidualne konsultacje z profesjonalistami.

 

1. Festiwal i konferencja Tak Brzmi Miasto (17-18 listopada 2018, Kraków)

Podczas konferencji Tak Brzmi Miasto 2018 zainaugurowaliśmy Tak Brzmi Miasto: Inkubator. Przedstawiliśmy partnerów oraz kadrę, zostały też ogłoszone zasady naboru oraz szczegóły programu.

Zwieńczeniem Inkubatora będzie następna edycja tego krakowskiego wydarzenia – w trakcie konferencji TBM 2019, zostanie przedstawione podsumowanie projektu oraz jego ewentualna kontynuacja.

2. Tak Brzmi Miasto Akademia (marzec 2019 – październik 2019, Kraków, Katowice, Łódź, Poznań, Toruń)

Tak Brzmi Miasto Akademia to seria warsztatów i spotkań prowadzonych przez profesjonalistów z branży muzycznej, odbywających się w miastach partnerskich projektu: w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Toruniu. Ich celem jest nie tylko dostarczenie Ci najnowszej i sprawdzonej wiedzy o rynku muzycznym, ale również bieżąca praca nad wyzwaniami dotyczącymi Twojej kariery lub zespołu.

W każdym mieście odbędzie się minimum 7 spotkań.

Każde miasto posiada swojego kuratora, który będzie “opiekował się” uczestnikami przez cały czas trwania programu, prowadząc warsztaty oraz udzielając indywidualnych konsultacji:

Łódź – Leszek Biolik (muzyk, producent muzyczny)
Kraków- Paweł Hordejuk (menedżer m.in. Happysad)
Katowice – Agata Trafalska (autorka tekstów, m.in. Kortez)
Poznań – Daga Gregorowicz (artystka i menedżerka, DagaDana)
Toruń – Bartosz Stawiarz (menedżer Pink Freud, Wojtek Mazolewski Quintet)

3. Spotkania Społeczności

Obok spotkań warsztatowych organizowane będą również “spotkania społeczności”. W ich trakcie zidentyfikujemy Wasze wspólne cele oraz opracujemy strategię ich osiągania – tak, żeby nawet po zakończeniu programu uczestnicy byli dla siebie wsparciem. Na spotkaniach tych będziemy również gościć różnych, doświadczonych profesjonalistów z branży muzycznej.

4. Summer Camp 2019 (16-25 sierpnia 2019)

16-25 sierpnia w Krakowie odbędzie się dziesięciodniowy obóz dla wyróżniających się uczestników projektów z wszystkich miast. Koszty noclegu i wyżywienia będą refundowane. W jego ramach prowadzony będzie intensywny kurs rozwijający tematy z Tak Brzmi Miasto Akademia oraz ze spotkań społecznościowych.

Dodatkowo, organizowane będą też warsztaty instrumentalne, jam session oraz koncerty.

5. Wsparcie Mobilności Artystów

Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z refundacji kosztów podróży i zakwaterowania w trakcie ich wyjazdów na festiwale, konferencje czy koncerty poza granicami miasta (i kraju). Refundacja ta dotyczyć będzie w szczególności występów w ramach wydarzeń partnerskich – takich jak festiwale czy znane showcase’y.

6. Wsparcie Mobilności Menedżerów

Również menedżerowie artystów (lub samozarządzający się artyści) mogą liczyć na wsparcie finansowe w wyjazdach na konferencje czy warsztaty podczas których będą chcieli poszerzać swoją wiedzę i szlifować umiejętności.

7. Konsultacje On-line

Przez cały czas trwania projektu, do dyspozycji jego uczestników będą specjaliści z branży muzycznej z całego świata. Będzie można z nimi skonsultować dowolny, muzyczny pomysł i znaleźć odpowiedzi na każde, nawet najtrudniejsze pytanie.

KURATORZY

ŁÓDŹ – Leszek Biolik

Muzyk i producent muzyczny. Grał między innymi z Republiką, Obywatelem GC, Stanisławem Sojką, Maanamem, Robertem Gawlińskim, Elements. Produkował płyty, nagrywał i współpracował między innymi z Brodką, The Car is On Fire, Marcinem Rozynkiem, Małgorzatą Ostrowską, Fiolką, Misią Ff, T.Love, Justyną Steczkowską, Grzegorzem z Ciechowa, Magnificent Muttley, 8 Lat w Tybecie i innymi. Założyciel i współtwórca fundacji Otwarta Scena, zajmującej się nagrywaniem i promowaniem video sesji LIVE dla ciekawych młodych artystów. Do tej pory fundacja zrealizowała około 120 nagrań dla ponad 40 artystów.
W Inkubatorze Leszek wesprze uczestników szczególnie w takich tematach, jak produkcja muzyczna i współpraca między zespołem, wytwórnią i producentem.

KRAKÓW – Paweł Hordejuk

Menedżer zespołu Happysad, pracował także m.in. z Indios Bravos, Lorein. Właściciel agencji artystyczno – koncertowej Mokre Buty. Menedżerem muzycznym jest od 2003 roku, jest pierwszym menedżerem zespołu Happysad od początku ich kariery (a niedawno zorganizował ich tysięczny koncert). Podczas trwania projektu Inkubator Paweł będzie skupiał się na głównych aspektach pracy menedżera. Opowie też o szczegółach pracy z zespołem i mediami.

KATOWICE – Agata Trafalska


Autorka tekstów piosenek, reżyser teledysków, fotograf i malarka. Absolwentka socjologii i doktorantka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W 2011 r. rozpoczęła studia w Academy of Art University w San Francisco. Współpracuje z wytwórnią Jazzboy. Jest współautorką sukcesu Korteza, z którym m.in. napisała teksty na płytę Bumerang oraz Mój dom. Za realizację teledysku do piosenki Zostań została nominowana do Fryderyka 2016.W Inkubatorze Agata zajmie się w szczególności aspektami kreatywnymi – rolą kreacji i twórczości w budowaniu wizerunku/projektu muzycznego, przenikaniem się środowisk, poszukiwaniem i znajdowaniem inspiracji.

POZNAŃ – Dagmara Gregorowicz


Wokalistka, liderka i menedżerka folkowego zespołu Dagadana, z którym koncertowała i koncertuje na całym świecie – i nie ma tu odrobiny przesady. Dagadana odwiedziła Chiny, Koreę, Indonezję, Singapur, Malezję, Słowację, Argentynę, Czechy, Węgry, Bułgarię, Mołdawię, Ukrainę i prawdopodobnie, kiedy czytacie te słowa, do listy dołączyło już kilka innych krajów.Podczas trwania programu, Daga skupi się na ważnych aspektach zarządzania karierą i zespołem: na budowaniu bazy kontaktów, świadomym budowaniu publiczności i pozyskiwaniu fanów, doświadczeniach związanych z  festiwalami typu showcase oraz na eksporcie własnej muzyki za granicę.

TORUŃ – Bartosz Stawiarz


Bartosz Stawiarz to menedżer muzyczny i animator kultury. W branży muzycznej działa od 10 lat. Od 6 lat jest menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosi sukcesy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie. Ostatni rok to dobra passa Wojtek Mazolewski Quintet – m.in. koncerty na całym świecie oraz reedycja płyty „Polka”, która znalazła się jako pierwszy w historii polski album w zestawieniu 5 najlepszych płyt blues/jazz prestiżowego Downbeat Magazine. Sprawia to, że Bartosz będzie mógł podzielić się z Wami wiedzą łączącą realia polskiego rynku muzycznego z naprawdę światową perspektywą.

GOŚCIE SPECJALNI

PIOTR STELMACH

Ceniony dziennikarz muzyczny, autor i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia. Był także współorganizatorem festiwalu Off Festival oraz serii koncertów Męskie Granie.

Na swoich zajęciach odpowie na pytania: „Co określa muzykę radiową?” „Co jest dobrym singlem?” „Jaki jest wpływ języka na obecność w radio?” i każde inne, jakie tylko zechcecie mu zadać.

BARTEK „BORÓWKA” BOROWICZ

Dziennikarz, menedżer i wydawca, założyciel i właściciel agencji Borówka Music. Ultraskuteczny organizator i promotor koncertów artystów z Polski, Islandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Ukrainy, Szwecji, Danii i kilku innych krajów. Jego agencja w 8 lat zorganizowała ponad 1600 koncertów artystów o takiej rozpiętości gatunkowej, jak Cezik i islandzki Astridir.

Podczas trwania Inkubatora wprowadzi Was w tajniki organizacji koncertów i tras „małych” zespołów – być może takich jak Wasze.

KOLEJNYCH GOŚCI PRZEDSTAWIMY WKRÓTCE!

PROGRAM I TERMINY WARSZTATÓW TAK BRZMI MIASTO AKADEMIA

Warsztaty Tak Brzmi Miasto Akademia w ramach programu Tak Brzmi Miasto: Inkubator obejmą cztery główne filary działalności zespołu muzycznego: działalność medialną, koncertową, wydawniczą oraz aspekt biznesowy (finansowy/prawny).

Choć każdy z naszych kuratorów specjalizuje się w nieco innych aspektach, to przewidzieliśmy zajęcia „rotacyjne” – tak by każdy kurator odwiedził – jako gość – wszystkie miasta, a uczestnicy programu mogli zdobyć kompletną wiedzę.

Dodatkowo, w każdym z miast przewidziane jest spotkanie z gościem specjalnym, który pogłębi wybrany temat, taki jak na przykład emisja muzyki w radio czy organizacja tras koncertowych.

Warsztaty odbywać się będą w godzinach 18-21 w następujących datach i miejscach:

ŁÓDŹ
@Łódzkie Centrum Wydarzeń
g. 18-21
Leszek Biolik

5.03
4.04 (gość: Paweł Hordejuk)
16.04 (gość: Bartek Stawiarz)
7.05 (gość: Agata Trafalska)
4.06 (gość: Daga Gregorowicz)
3.09 (gość specjalny)
1.10

KRAKÓW
@Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
g. 18-21
Paweł Hordejuk

6.03
3.04 (gość: Leszek Biolik)
17.04 (gość: Bartek Stawiarz)
8.05 (gość: Agata Trafalska)
5.06 (gość: Daga Gregorowicz)
4.09 (gość specjalny)
2.10

POZNAŃ
@Kołorking Muzyczny
g. 18-21
Daga Gregorowicz

12.03
9.04 (gość: Agata Trafalska)
14.05 (gość: Bartek Stawiarz)
28.05 (gość: Leszek Biolik)
11.06 (gość: Paweł Hordejuk)
10.09 (gość specjalny)
8.10

KATOWICE
@Katowice Miasto Ogrodów, Sala 211
g. 18-21
Agata Trafalska

27.03
10.04 (gość: Daga Gregorowicz)
15.05 (gość: Bartek Stawiarz)
29.05 (gość: Leszek Biolik)
12.06 (gość: Paweł Hordejuk)
11.09 (gość specjalny)
9.10

TORUŃ
@Dwór Artusa
g. 18-22
Bartek Stawiarz

25.03
15.04 (gość: Leszek Biolik)
13.05 (gość: Agata Trafalska)
10.06 (gość: Paweł Hordejuk)
9.09 (gość: Daga Gregorowicz)
30.09 (gość specjalny)
21.10

PROGRAM I TERMINY SPOTKAŃ SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Oprócz spotkań z Kuratorami, przygotowaliśmy dla Was spotkania społecznościowe. W ich trakcie zidentyfikujemy Wasze wspólne cele oraz opracujemy strategię ich osiągania – tak, żeby nawet po zakończeniu programu uczestnicy byli dla siebie wsparciem. Na spotkaniach tych będziemy również gościć różnych, doświadczonych profesjonalistów z branży muzycznej.

ŁÓDŹ
@Łódzkie Centrum Wydarzeń
g. 18-21

19.03
23.04
18.06
15.10

KRAKÓW
@Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
g. 18-21

20.03
24.04
19.06
16.10

POZNAŃ
@Kołorking Muzyczny
g. 18-21

26.03
21.05
25.06
22.10

KATOWICE
@Katowice Miasto Ogrodów, Sala 211
g. 18-21

2.04
22.05
26.06
23.10

TORUŃ
@Dwór Artusa
g. 18-21

8.04
20.05
17.06
14.10

 

JAK APLIKOWAĆ NA TAK BRZMI MIASTO: INKUBATOR?

Projekt Tak Brzmi Miasto: Inkubator jest bezpłatny, pod warunkiem regularnego uczestnictwa w zajęciach. Liczba miejsc w programie jest ograniczona do 30 (+ wolni słuchacze) na każde z 5 miast.

Rekrutacja rozpoczęła się 18.12.2018, skończyła zaś 25.02.2019.

Każdy kandydat niezakwalifikowany do programu może dołączyć do części wykładowej jako wolny słuchacz, ale nie przysługują mu specjalne benefity, takie jak refundacje (wsparcie mobilności) czy indywidualne konsultacje.

ORGANIZATORZY I PARTNERZY

Głównym organizatorem jest Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, za współpracę merytoryczną i promocyjną odpowiada fundacja Krakowska Scena Muzyczna:

 

Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Gminy Miejskiej Kraków, przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, wspierany przez Music Export Poland oraz Independent Digital:


 

W miastach partnerskich przy projekcie współpracują Katowice Miasto Ogrodów, Łódzkie Centrum Wydarzeń i Łódź Songwriter Festival, Wydział Kultury Miasta Poznań, Muzyczny Kołorking, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Fundacja Nie-Art:

       

 

Festiwale i konferencje partnerskie oraz partnerzy międzynarodowi:

          

 

Partnerzy:

KONTAKT

KOORDYNACJA MERYTORYCZNA / SPRAWY OGÓLNE

Michał Wójcik
+48 694 713 732
michal@krakowskascenamuzyczna.pl

KOORDYNACJA FORMALNA

Szymon Wyrembak
+48 12 420 49 64
szymon@takbrzmimiasto.pl

MEDIA / PR

KOORDYNACJA SPOTKAŃ W MIASTACH PARTNERSKICH

Tomek Bysiewicz
+48 667 619 155
tomek@krakowskascenamuzyczna.pl