ZESPOŁY

Świderile

Kolejni przedstawiciele kolektywu Wynik Współpracy.

Jak ten błazen na dworze króla, maskotka wśród sterowanych radiowo samochodów, śmieszna pacynka przy aktorze grającym w Teatrze Narodowym Konrada w „Wielkiej Improwizacji”. Niepoważni, pluszowi i zabawni.

Świderile to alkorockowy kwartet okazjonalnie występujący jako trio lub kwintet. Wśród swoich najważniejszych inspiracji wymieniają Cool Kids of Death, Adama Mickiewicza, Damiana Petrowa & Ekipę Programu „Zdrady” oraz wczesne dokonania Polmosu Lublin.

Zespół istnieje oficjalnie od 2011, ale swój debiut wydawniczy zaliczył 1 kwietnia 2017 roku epką „Świderile”. To wynik wytężonych pięcioletnich starań, których efektem jest ponad szesnaście minut dopracowanego do perfekcji i zarejestrowanego w ciągu dwóch dni materiału. Epkę „Świderile” zespołu Świderile otwiera kawałek „Świderile”, a dalej jest już tylko lepiej. Bo gdzie indziej usłyszeć można utwór w metrum 15/16? Stare hity przeplatają się z nowymi kompozycjami, a żadna z nich nie trwa dłużej niż trzy minuty.

„Koleś taczkę prowadził i tak telepało się wszystko w środku, i brzmiało jak Świderile” – anonimowy słuchacz o brzmieniu zespołu.

FB: www.facebook.com/swiderilePartnerzy

ORGANIZACJA
WSPÓŁPRACA
WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW