Wystawcy

Muzyk Studio

Muzyk Studio & Management – studio nagraniowe mieszczące się w tym samym miejscu co szkoła Guitarmanic w Krakowie. Prowadzone przez rodzeństwo, które oprócz nagrań, miksowania oraz masteringu dźwięku (te dwa ostatnie dostępne są także online) oferuje coraz szerszą gamę działań menedżerskich.

BumBumRurki

Bum Bum Rurki – muzyczne zabawki zdobywające coraz większą popularność zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Kolorowe, muzyczne tuby świetnie służą zarówno do nauki rytmu, jak i używania ich jako cymbałków – ich kolorystyka odpowiada określonym dźwiękom. Dodatkowe akcesoria umożliwiają rozbudowę instrumentu w miarę potrzeb. Na targach pojawią się po raz drugi!

Akademia Multi-Art

Akademia Multi-Art – prywatna szkoła filmowo-artystyczna w Krakowie. Oferuje ona praktyczne kształcenie w wielu dziedzinach, m.in. produkcji filmowej, gry aktorskiej, fotografii czy postprodukcji cyfrowej. Warsztaty i wykłady prowadzili w niej tacy specjaliści jak Xawery Żuławski, Krzysztof Globisz czy Piotr Lenar.

Biblioteka Polskiej Piosenki

Biblioteka Polskiej Piosenki – miejska instytucja kultury w Krakowie, zajmująca się wielokierunkową popularyzacją polskiej piosenki oraz gromadzeniem wiedzy o wszystkim, co się z nią wiąże, bez względu na to, gdzie i kiedy powstała. Biblioteka ma swoją wersję zarówno analogową, jak i cyfrową.

Sound Scourge

Sound Scourge to producent urządzeń audio dla studiów nagraniowych. Skupiają się głównie tworzeniu przedwzmacniaczy mikrofonowych. Wszystkie urządzenia wykonywane są ręcznie w krótkich seriach, po to by zachować ich wysoką jakość oraz maksymalną trwałość. Urządzenia tej krakowskiej firmy używane są w studiach nie tylko w Polsce i Europie, ale także na świecie, ostatnio miedzy innymi w Japonii.

Co będzie się działo na stoisku?

Na stoisku firmy będzie można zobaczyć przedwzmacniacze mikrofonowe z serii Sound Scourge NV73, oraz porozmawiać o ich konstrukcji, budowie i zastosowaniu.

Delphy Records

Delphy Records – pierwsza na polskim rynku sieć wokalistów i profesjonalnych producentów muzycznych, zajmujących się śpiewem i muzyką na zlecenie. Piętnastu doświadczonych artystów postanowiło rozpocząć działalność opartą na zleceniach zewnętrznych przy wsparciu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Zajmują się oni podkładami zarówno do gier, filmów czy aplikacji, jak i profesjonalnymi nagraniami dla muzyków i innych artystów.

KSM15050

Fundacja Krakowska Scena Muzyczna – to nasze stoisko! Witamy! W jego ramach:
– merch z płytami krakowskich zespołów
– płyty, które wydaliśmy jako KSM!
– koszulki, torby, przypinki, wlepki!
– stoisko odsłuchowe z utworami krakowskich zespołów
– kosz na Twoją płytę – podrzuć nam, co masz, chętnie zaktualizujemy swój stan wiedzy, strone internetową i, byc może, napiszemy recenzję Twoich muzycznych dokonań.

Dworek Białoprądnicki15050

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” – mieści się w dzielnicy Prądnik Biały w Krakowie. To prężnie działająca instytucja kultury, w której organizowane są spektakle, spotkania z podróżnikami czy pisarzami, wystawy, warsztaty, wykłady, konferencje i inne wydarzenia kulturalne. W Dworku znajduje się także profesjonalne studio nagrań, które służy m.in. początkującym muzykom w ramach projektu Odkrywka, oraz profesjonalnym zespołom. Dworek Białoprądnicki organizuje również koncerty, m.in. cykle Fest Granie, Niedzielna Altana, Jazzujemy, Rozkołysany Blues a ponadto jest kreatywną przestrzenią nowatorskich projektów i współpracy międzynarodowej.

Gitarmanic15050

Guitarmanic – powstała w 2010 roku szkoła nauki gry na gitarze, założona przez Daniela Keslera, gitarzystę m.in. Sceptic czy Redemptor oraz endorsera gitar marki Ibanez. Instruktorami są aktywni muzycy, działający w różnorodnych muzycznych projektach, np. Maciej Howaniec (Mateusz Ziółko, Freddie Mercury Operowo) czy Tomasz Andrzejewski. Szkoła organizuje koncerty dla swoich uczniów, a także warsztaty, na których pojawiają się muzycy znani na całym świecie. Oprócz szkoły, w tym samym budynku znajdą się ekskluzywne salki prób oraz studio prowadzone przez Kubę Muzyka.

ckn15050

Ośrodek Kultury im. Norwida – miejska instytucja kultury działająca na terenie i na rzecz Nowej Huty. Przede wszystkim prowadzi programy artystyczne, edukacyjne, ekologiczne i społeczno-kulturalne, skierowane zarówno do mieszkańców dzielnicy, jak i całego miasta Krakowa. W jego strukturach działa Kino Studyjne Sfinks, ARTzona, Klub Kuźnia, Dział Animacji i Promocji Kultury, Pracownia Animacji Ekologicznej oraz dwie biblioteki i trzy galerie. Wśród wielu wydarzeń, koncertów, warto wyróżnić cyklem Odbiornik Live, promujący młode krakowskie zespoły!
Co będzie się działo na stoisku?
– Sonda! Sonda z uczestnikami Konferencji. Trochę o muzyce z Nowej Huty, trochę o Krakowie, o krakowskiej muzyce… Luźna forma, dla każdego!
– Prezentacja multimedialna dotycząca działalności Ośrodka!
– Znajdziecie również kosz na demówki jeśli chcielibyście wystąpić na jednym z wydarzeń Ośrodka
– Gadżety reklamowe

8merch15050

8merch – platforma internetowa, umożliwiająca artystom promowanie i sprzedawanie swoich produktów. Całkowicie darmowa sekcja sklepowa daje artystom 100% zysków ze sprzedaży. 8merch oferuje dystrybucję cyfrową i fizyczną oraz produkcję nośników czy odzieży. Na platformie można również stworzyć swoją internetową wizytówkę, będącą połączeniem serwisów społecznościowych i innych możliwości. Na targach pojawią się już po raz drugi!

RO DO PODMIANY 15050

Reamping Online – pierwsza strona internetowa oferująca reamping gitar w czasie rzeczywistym przy użyciu Kemper Profiler, dzięki czemu zyskuje się dostęp do praktycznie nieograniczonej ilości wzmacniaczy i można sterować wszystkimi kluczowymi ustawieniami. W skrócie i po polsku – nagrywanie bez wzmacniaczy dla każdego! Na targach pojawią się już po raz drugi!
Co się będzie działo na stoisku?
Będzie można się dowiedzieć jak działa reamping, dlaczego warto go używać. Panowie zapowiadają również premierę nowej funkcjonalności o której więcej dowiecie się wkrótce!

IP Studio

Studio IP – profesjonalne studio nagraniowe. Oferuje zarówno nagrania w jednej z dwóch kabin, jak i przestrzeń do przeprowadzania prób. Studio IP zajmuje się także miksem i masteringiem dźwięku, a oprócz tego montażem nagrań lektorskich, programów telewizyjnych, reklam czy wywiadów. Może pochwalić się współpracą z Maciejem Maleńczukiem czy Ryszardem Peją. Na targach pojawią się już po raz drugi!

Co będzie się działo na stoisku?
Dostaniecie możliwość wykonania próbnego nagrania. Na miejscu znajdziecie mikrofon i kabel do liniowego nagrania np. gitary. To nie koniec! Wstępna obróbka i wypalenie np na płycie lub wrzucenie na nośnik również w komplecie.
Dla zainteresowanych, przyszłych producentów szybki, podstawowy kurs realizacji, miksu i masteringu.
A także możliwość zdobycia bonów rabatowych do studia.

StudioCentrum 15050

Studio Centrum największe studio nagrań i produkcji dźwięku w Krakowie.  Działając od 2005 roku, zajmuje się nagraniami studyjnymi, produkcją i kompozycją muzyczną, a także realizacją koncertów i nagrań w terenie. Od 2014 roku pracuje w nowo wyremontowanym, większym kompleksie studyjnym o powierzchni ponad 100m2. Budynek składa się z głównego liveroomu, dwóch reżyserek oraz kilku niezależnych pomieszczeń o różnej akustyce, połączonych ze sobą instalacją audio i oknami, co daje świetne możliwości nagrań na tzw. setkę. Na targach pojawia się już po raz drugi!
Co będzie się działo na stoisku?
Zobaczycie film promocyjny, porozmawiacie ze specjalistami, zobaczycie profesjonalne mikrofony, warto!

nonagram15050

Nonagram – studio nagraniowo-postprodukcyjne oferujące pełny zakres usług studyjnych, od założeń projektowych do masteringu produktu końcowego. Zajmuje się ono także sound designem, nagraniami lektorskimi czy przygotowaniem materiału do emisji w radiu lub telewizji. Realizuje projekty poza studiem, nagrywając koncerty czy występy w salach prób, lub nagłaśniając imprezy. Na targach pojawią się już po raz drugi!
Co się będzie działo na stoisku?
Dla wszystkich muzyków! Każdy może podejść coś dograć a potem dostać pełny, szybki i profesjonalny mix, oznaczyć się i odejść z kawałkiem własnego nagrania!

HutaMetalu15050

Huta Metalu – przede wszystkim szkoła muzyki współczesnej, gdzie można nauczyć się grać na gitarze czy perkusji, ale także uczestniczyć w zajęciach wokalnych, z teorii muzyki czy reżyserii dźwięku. Huta Metalu to także profesjonalna sala prób oraz usługi studia nagrań. Lekcje prowadzone są zarówno indywidualnie, jak i zespołowo – a dla uczniów Huta organizuje cykliczne koncerty w klubach w Krakowie. Na targach pojawi się już po raz drugi!

SM Pozytywka 15050

Szkoła Muzyczna Pozytywka – prywatna szkoła prowadząca zajęcia muzyczne, zarówno naukę gry na różnego rodzaju instrumentach, jak i ćwiczenia śpiewu czy lekcje teoretyczne. Stawia na indywidualny tok nauczania, elastycznie dostosowany do potrzeb ucznia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Rozwijała się od prywatnych dojazdów do domów uczniów, by rozszerzyć swą działalność na kilka filii w Krakowie i Mielcu. Na targach pojawi się już po raz drugi!

Lekcje Gitary Kraków

Lekcje Gitary Kraków – prywatne i indywidualne nauczanie gry na gitarze. Maciek uczy od czterech lat i jego uczniami byli już zarówno ośmiolatkowie, jak i sześćdziesięciolatkowie. Oprócz tego gra w zespole Venus Fly Trap i studiuje. Obok Maćka uczą teraz także Bartek i Michał – wszystkie lekcje dostosowane do indywidualnych wymagań, lekkie i pełne humoru, nie tracące przy tym wartości intelektualno-muzycznej! Na targach pojawi się już po raz drugi!

KP15050

Knock Out Productions – agencja eventowa, specjalizująca się w organizowaniu koncertów i festiwali dla polskich muzyków uprawiających mocniejsze brzemienia. Jej celem jest promowanie interesujących artystów i muzyków w naszym kraju. Dotychczas współpracowali m.in. z Morrisey’em, Apocalypticą, czy Sick Of It All.

Fabryka15050

Fabryka – klub znajdujący w postindustrialnych przestrzeniach na Zabłociu na terenie dawnej fabryki kosmetyków Miraculum. Po różnych perypetiach powrócił do swojej działalności muzyczno-kulturalnej w lutym 2014 r. i od tego czasu jest ponownie miejscem występów zarówno gwiazd, jak i muzyków do tego miana aspirujących. Surowe, wielkie przestrzenie umożliwiają praktycznie każdą działalność w różnorodnej skali. W 2014 roku Tak Brzmi Miasto gościło u nich, teraz oni są u nas.

Mediapixel

Mediapixel – firma zajmująca się tłoczeniem płyt CD oraz drukiem opakowań muzycznych. Tworzą nietypowe pudełka łącząc najnowocześniejsze oraz zapomniane już techniki drukarskie. Używają jednej z najstarszych technik druku – letterpress, pozwalającej na uzyskanie druku wklęsłego. Mediapixel oferuje także usługi graficzne dla zespołów oraz druki promocyjne (wlepki, plakaty, zaproszenia, pocztówki, wizytówki).  W tym roku obchodzą 10-cio lecie działalności. Na targach pojawią się już po raz drugi!

maxflo15050

MaxFloRec – niezależne wydawnictwo muzyczne powstałe w 2004 r. na kanwie istniejącego od 1998 roku MaxFloStudio. Założone i prowadzone przez Rahima (znanego z projektów: Paktofonika, Pokahontaz, Straho Instrumentals, Pijani Powietrzem, L.U.C. i Rah). Agencja Artystyczno-Wydawnicza MaxFloRec, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się wydawaniem i szeroko pojętą promocją muzyki oraz kreowaniem wizerunku artystów. W swoich działaniach nie ogranicza się wyłącznie do hip-hopu, choć jest to gatunek dominujący. Częstokroć łączy się on jednak z soulem, funkiem, r’n’b, reggae, ragga, dancehallem, alternatywą czy elektroniką. MaxFloRec może pochwalić się współpracą z takimi artystami, jak np.: GrubSon, Pokahontaz, Bob One, K2, Buka, Jarecki & BRK, Kleszcz & DiNO, Skorup, BU czy Christofer Luca. Pod adresem sklep.maxflo.pl prowadzi także własny sklep internetowy. W MaxFloSklepie znajdziecie oczywiście muzykę na CD, DVD, winylach i w postaci plików MP3, ale też streetwearowe ubrania (T-shirty, bluzy, spodnie, szorty, longsleevy, snapbacki, fullcapy), akcesoria (okulary, nerki, torby, portfele czy paski), multimedia i gadżety.

 

Karolec15050

Karoryfer Lecolds – wirtualna wytwórnia płytowa, która zajmuje się przede wszystkim promocją i realizacją wydawnictw w formie cyfrowej. Zajmuje się głównie muzyką, ale i sztuki wizualne znajdą tu coś dla siebie. Spod ich skrzydeł wyfrunęły płyty m.in. Hańby!, Bumtralala, Południcy, Unitry Prodiż czy Ludwika Zamenhofa. Na targach pojawią się już po raz drugi!

Sofar15050

Sofar Sounds – inicjatywa Sofar Sounds powstała w 2009 roku w Londynie. Są to kameralne koncerty organizowane w prywatnych mieszkaniach lub innych wyjątkowych miejscach. Uczestnicy znają tylko godzinę i datę wydarzenia – zarówno line-up, jak i miejsce pozostają tajemnicą do samego końca. Sofar Sounds działa na zasadzie wolontariatu – każdy może wystąpić, zorganizować oraz być widzem!

radio1715050

Radio 17 – studencka rozgłośnia Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Najnowsza muzyka często wzbogacona utworami młodych i początkujących kapel, często lokalnych, które Radio otwarcie wspiera, przeplatana jest informacjami z Krakowa i całego regionu. Na antenie znajdziecie sporo autorskich audycji. Współorganizuje również lub patronuje wielu wydarzeniom kulturalnym w Krakowie. Na targach pojawią się już po raz drugi!

RadioNowinki15050

Radio Nowinki – internetowe radio Politechniki Krakowskiej, nadające nieprzerwanie od 1958 roku i zrzeszające studentów ze wszystkich krakowskich uczelni. Przekazuje informacje przede wszystkim dotyczące samej Politechniki Krakowskiej – ale na ich antenie usłyszeć można także o najważniejszych kulturalnych wydarzeniach odbywających się w Krakowie, dużo dobrej muzyki, oraz audycje poświęcone wydarzeniom sportowym, filmie i różnych gatunkach muzycznych. Na targach pojawią się już po raz drugi!

Paperstick15050

Paperstick – ekomanufaktura, pracownia papierów ekologicznych, oferująca m.in. druk okładek na płyty, wizytówek, zaproszeń. Wszystkie zamówienia wykonywane są ręcznie z ekologicznych materiałów oraz papierów ozdobnych. Z ich oferty skorzystali m.in. Rusty Cage, SMKKPM Ultra, czy Straight Jack Cat.

nowanuta15050

Nowa Nuta – sklep muzyczny, znajdujący się w samym centrum Nowej Huty. Otwarty we wrześniu 2014 roku, oferuje szeroki przegląd instrumentów – od smyczkowych przez gitary po instrumenty dla dzieci. Prowadzony przez gitarzystę krakowskiego zespołu NoName, ZBuKa!

Co się będzie działo na stoisku?
Znajdziecie szeroki zakres marek prezentowanych w sklepie, które ujawnimy już wkrótce, będziecie mogli przetestować, obejrzeć prezentację a także zasięgnąć profesjonalnych konsultacji na temat wyboru sprzętu!

skladmuzyczny15050

Skład Muzyczny – sklep muzyczny, specjalizujący się w gitarach akustycznych, elektrycznych, basowych i klasycznych, a także w nagłośnieniu, sprzęcie studyjnym oraz instrumentach klawiszowych. Powstały w marcu 2008 roku organizuje również warsztaty, spotkania i prezentacje – działania te podejmuje przede wszystkim w ramach fundacji Krakowskiej Sceny Muzycznej. Na targach pojawi się już po raz drugi!