Warsztaty

Warsztaty gitarowe z Markiem Napiórkowskim

24.10 g. 10:30-12:00

Każdy, kto miał styczność z dźwiękami wychodzącymi spod palców Marka Napiórkowskiego wie, jak wszechstronny jest to gitarzysta. Ilość płyt nagranych z jego udziałem jest oszałamiająca. Ucieszyliśmy się bardzo kiedy okazało się, że może poprowadzić u nas warsztaty gitarowe. Nie będą to jednak „zwykłe” warsztaty. Jak sam napisał: od wielu lat biorę udział w tego typu przedsięwzięciach i wiem, że dopiero po zagraniu paru dźwięków i zamienieniu kilku słów okaże się nad czym chcemy pracować. Zajmuję się graniem różnych gatunków muzycznych i chętnie posłużę radą w wielu zagadnieniach, jednakże kluczem do mojej koncepcji jest uczenie grania rzetelnego, świadomego, bez względu na style. Frazowanie, artykulacja, harmonia, skale, brzmienie- to zagadnienia, które można zgłębiać przy użyciu książek, materiałów szkoleniowych czy internetu. Uważam, że najważniejszy jest jednak bezpośredni kontakt, wspólne granie i nabieranie podprogowych, intuicyjnych nawyków. Lubię muzykę, w której jest feeling i emocje – tak staram się grać i uczyć.”
Macie więc, drodzy gitarzyści, wyjątkową okazję pograć i porozmawiać z fenomenalnym gitarzystą i ciekawym człowiekiem. Wystarczy jedynie wypełnić formularz i przyjść na konferencję Tak Brzmi Miasto!

freestyle – warsztaty z Mikserem

24.10 g. 12:30-14:00

Mikser to pseudonim człowieka znanego z ulicznego improwizowania na zadany przez publiczność temat. Często więc rapuje o plastikowym kubeczku czy ciężkim plecaku. Zaprosiliśmy go do poprowadzenia warsztatów z Freestyle’u. Dowiecie się na nich kilka podstawowych informacji o rapie i kulturze hip hopowej w ogóle, czym jest freestyle, jak wykrzesać z siebie kreatywność i, a jakże, jak się tworzy teksty o ciężkich plecakach. Mikser to bardzo otwarty człowiek, więc jeżeli macie jakieś związane z tą tematyką pytania czy wątpliwości – na pewno postara się Wam pomóc.

Jak brzmi moja płyta?

24.10 g. 14:30-16:00

Myślicie, że nagraliście płytę tysiąclecia? Używaliście do jej nagrania specjalnie zaprojektowanych i ręcznie sklecanych mikrofonów? A może po prostu „coś” nagraliście i chcecie się dowiedzieć co o tym myślą specjaliści? Kto jest na tyle odważny, żeby przesłać swój utwór i poddać go krytyce naszych gości? Zapraszamy. Zapisy ruszają już dzisiaj. Pamiętajcie – należy wysłać JEDEN utwór – wybierzcie więc wasze opus magnum, wypełnijcie FORMULARZ i oczekujcie informacji zwrotnej przed konferencją. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 10 października. Z nadesłanych zgłoszeń wybierzemy kilka utworów, które zostaną publicznie przesłuchane i ocenione przez naszych gości.

GOŚCIE

Andrzej Puczyński
Muzyk, realizator dźwięku, kompozytor, producent, lider legendarnej grupy Exodus, dyrektor generalny Universal Music Poland. W 1985 roku założył pierwsze prywatne studio nagrań dźwiękowych Izabelin. Współpracował z największymi gwiazdami polskiego i zagranicznego rynku muzycznego.

Marek Szwarc
Producent i realizator na co dzień działający w studiu The Rolling Tapes gdzie nagrywali między innymi Lao Che, Ląki Lan, Klan, Muchy, Tides From Nebula, LIPALI, TresB, Marek Dyjak, Cuba De Zoo czy Mikromusic. Pracował miedzy innymi u boku Bruca Swedien’a (realizatora m.in. Michaela Jacksona, The Rolling Stones), a także w brytyjskich studiach BBC i berlińskim Babelsberg. Posiada wysokie doświadczenie głównie w produkcjach alternatywnych, jazz, rock, a także muzyce filmowej i telewizyjnej.

Jakub Strzyżewski
Absolwent brytyjskiego London Metropolitan University na kierunku Music & Media Management. Przygodę z branżą zaczynał od organizacji koncertów i imprez w klubach we wschodnim Londynie. Od początku 2014 roku związany z warszawską agencją Rochstar Events, gdzie odpowiada za dobór wschodzących artystów występujących podczas Orange Warsaw Festival. Od 2015 roku jest również managerem brytyjskiej grupy rockowej Runners.

Adam Grzanka
Można encyklopedycznie, że multiinstrumentalista, że DJ, że założyciel formacji Chatelet, że związany z Antyradiem i Radiem Kraków, że juror w niezliczonych konkursach muzycznych. U nas natomiast, występuje przede wszystkim w roli fana, który posłucha, oceni i bez owijania w bawełnę powie, co myśli.

Moderatorem warsztatu będzie Jan Król – dziennikarz muzyczny prowadzący w krakowskiej Radiofonii audycję „Scena Rozmaitości”.

budowa pomysłu na utwór przy pomocy Ableton Live

24.10 g. 18:30-20:00

Sekwencja zaprasza na zajęcia prezentacyjne z zakresu produkcji muzycznej. Jeśli zastanawiało Cię kiedyś to jak się zaczyna robić kawałek na komputerze, z czego się składa, jak powstaje pomysł i jak go rozwijać – te warsztaty są dla Ciebie. Zaczniemy od budowy partii perkusyjnej z użyciem sekwencera i samplera poprzez bas i inne elementy stworzone na syntezatorach jak i wysamplowane z biblioteki dostępnej z programem Ableton Live – jedną z najpopularniejszych cyfrowych stacji roboczych audio służących obecnie do produkcji muzyki elektronicznej na świecie. Zajęcia poprowadzi wykładowca Sekwencji Bartosz Marek Sztandar – jeden z trzech certyfikowanych trenerów Ableton Live w Polsce, dyplomowany inżynier dźwięku oraz magister psychologii specjalizujący się w zarządzaniu wiedzą i dydaktyce, aktywnie zajmujący się muzyką od prawie dwudziestu lat, były wykładowca Electronic Music Production Course w SAE Institiute w Amsterdamie, wieloletni wszechstronny realizator dźwięku od TV po produkcję muzyczną i udźwiękowienie filmów, pomysłodawca i założyciel Szkoły Produkcji Muzycznej SEKWENCJA.

Warsztat wokalny z Kasią K8 Rościńską

25.10 g. 10:30-12:00

Kasia K8 Rościńska jest wokalistką, kompozytorką, aranżerką, nauczycielką śpiewu oraz języka angielskiego. Pracowała przy realizacji programu „Bitwa na głosy” a także jako wewnętrzny trener wokalny oraz chórek w programie „The Voice of Poland. Podczas warsztatów K8 opowie między innymi o miksie w śpiewaniu, popularnych mitach i niedomówieniach w temacie technik wokalnych, dykcji oraz co nieco o języku angielskim. Liczy jednak na interakcję z uczestnikami. Skorzystajcie więc, nie codziennie macie do czynienia z jedną z najlepszych nauczycielek śpiewu w tym kraju!

Muzyk przed obiektywem

25.10 g. 12:30-14:00

Muzyka obroni się sama? W dzisiejszym świecie niekoniecznie. Prędzej czy później każdy zespół dojdzie do momentu, w którym będzie musiał uczestniczyć w profesjonalnej sesji fotograficznej. Jak się do niej przygotować? Jak taka sesja przebiega? W tajniki pracy z profesjonalnym fotografem wprowadzi Was Rafał Masłow – autor profesjonalnych sesji zdjęciowych osobistości ze świata biznesu, polityki i sztuki. Ze świata muzycznego fotografował między innymi Leszka Możdżera, Kasię Nosowską, Tomasza Stańkę, Lecha Janerkę, Janusza Panasewicza czy zespół De Mono. Opowie Wam o dbałości o wizerunek i zgodności sesji z tożsamością bohatera, o opisie planu i warsztatu profesjonalnej sesji fotograficznej oraz o prawach autorskich i polach eksploatacji utworów fotograficznych.

Kosmiczne brzmienia gitary

25.10 g. 14:30-16:00

Nie znacie zespołu Tides From Nebula? Shame on you! Jeżeli jednak go znacie to na pewno zauważyliście, że ich podejście do brzmienia gitar jest dość specyficzne. Jakich zabawek używa Maciej Karbowski? jak kreuje brzmienie? Z jakich trików korzysta? Sam wam o tym opowie. Teoretycznie jest to więc warsztat przeznaczony dla gitarzystów. W praktyce zapraszamy na niego wszystkich chcących dowiedzieć skąd biorą się te wszystkie gitarowe brzmienia w zespole.

Czy jesteś gotowy na sukces?

25.10 g. 16:30-18:00

Ok, poddaliście już ocenie ekspertów Waszą muzykę. Jak wiadomo, w dziesiejszym świecie jakość samej muzyki to tylko jeden z wielu czynników decydującym o Waszym sukcesie. Ważny, ale nie jedyny. Podczas tego warsztatu poddamy ocenie to jak próbujecie pokazać się światu. Przygotujcie dla naszych gości pakiet prasowy wraz ze zdjęciem, linkami do fanpejdża, Youtuba. Spakujcie to ładnie, umieśćcie w internetach i wypełnijcie formularz wklejając nam linka. Z nadesłanych zgłoszeń wybierzemy kilka, które zostaną publicznie ocenione przez naszych gości.

GOŚCIE

Jakub Strzyżewski
Absolwent brytyjskiego London Metropolitan University na kierunku Music & Media Management. Przygodę z branżą zaczynał od organizacji koncertów i imprez w klubach we wschodnim Londynie. Od początku 2014 roku związany z warszawską agencją Rochstar Events, gdzie odpowiada za dobór wschodzących artystów występujących podczas Orange Warsaw Festival. Od 2015 roku jest również managerem brytyjskiej grupy rockowej Runners.

Kamila Węcka
Od kilku lat promuje młode zespoły w Internecie – wcześniej tworząc dwie edycje programu muzycznego we wrocławskiej telewizji internetowej – obecnie współtworząc videoblog o tematyce muzycznej Music Addicted. Publicznie przyznaje się do notorycznego popełniania ósmego grzechu głównego – nieumiarkowania w słuchaniu płyt i chodzeniu na koncerty. Z wykształcenia PR’owiec, obserwatorka i entuzjastka fenomenów internetowych. Doradza organizatorom wydarzeń w doborze polskich artystów. W muzyce najczęściej stosuje zasadę pierwszego wrażenia.

Katarzyna K8 Rościńska
Wokalistka, kompozytorka, aranżerka, nauczycielka śpiewu oraz języka angielskiego. Pracowała przy realizacji programu „Bitwa na głosy”, a także jako wewnętrzny trener wokalny oraz chórek w programie „The Voice of Poland.

Jan Malski
Wokalista, ale przede wszystkim menedżer muzyczny Fortów Kleparz – jednego z prężniej działających koncertowo klubów w Krakowie. Ma na swoim koncie organizację kilkudziesięciu(set?) koncertów gwiazd pokroju Comy, Dżemu, Lady Pank, Voo Voo, Hunter i wielu wielu innych.

warsztaty basowe z Piotrem Żaczkiem

25.10 g. 18:30-20:00

Piotr Żaczek to basista, którego przedstawiać nie trzeba. Znany jest zarówno z zespołu Poluzjanci, interesujących solowych wydawnictw jak i współpracy z największymi gwiazdami polskiej estrady, by wymienić tutaj tylko Dorotę Miśkiewicz, Urszulę, Edytę Górniak, Natalię Kukulską czy Kayah. O tej współpracy poopowiada Wam również podczas panelu „Muzyk na zlecenie, zlecenie na muzykę”, a tematyka warsztatów basowych będzie, pośrednio, również z tym związana. Piotr postanowił, że tematem warsztatów będzie rola basu w sekcji rytmicznej oraz rola tejże sekcji w całym zespole. Zachęcamy jednak do zadawania mu pytań dotyczących wszelkich basowych tematów bo to bardzo otwarty i chętny do pomocy człowiek. Zapraszamy do zgłaszania się przez formularz.